چه چیزی باعث میشود که NodeJS یک ویژگی مهم در توسعه اپ وب باشد؟

NodeJS متن بازه و روی جاوا اسکریپت فروم در زمان اجرا ساخته شده برای اینکه سرعت و مقیاس پذیری اپلیکیشن های تحت شبکه افرایش پیدا کند . یک رابط کاربری برای جاوا اسکریپت ورژن ۸ است که از طریق مترجم های جاوا اسکریپت قابلیت های رویداد را فعال می کند و البته که بسیار سریع است و از طریق مرورگر کروم اجرا می شود . وشرکت های بزرگ توسعه موبایل به دنبال ان هستند که بتوانند خود را با آن سازگار کنند .

NodeJS برای هر توسعه دهنده بسیار مفیده و ما اینجا تعدادی از ویژگی های آن را ذکر می کنیم :

  • خیلی سریعه :  NodeJS شهرت زیادی برای سرعت خوبش داره که این به لطف موتور جستجوی گوگل است که از javascipt در کدهای بومی خود استفاده می کند و دلیل دیگر استفاده از پردازش چند نخی است . این ویژگی به شرکتها اچازه می دهد که برنامه های تحت وب سریع و محکم ایجاد کنند .
  • برنامه های کاربردی وب real time : با NodeJS می توان خیلی سریع یک برنامه تحت وب ایچاد کرد و سوکت ها و پروتکل های سطح پایین را حذف کرده است و خب این یک ویژگی بسیار سودمند برای ساخت برنامه های تحت وب چند کاربره و بازی است . و یه خوبی از سمت سرور و کلاینت پشتیبانی می کند چون با جاوا اسکریپت نوشته شده است . و از پروتکل TCP استفاده می کند و مانع از استفاده از سنگینی  HTTP  برای توسعه برنامه های تحت وب می شود .
  •   استریم کردن داده ها : به جای این که درخواست و پاسخ http به صورت دو طرفه انجام شود از خاصیت استریم داده ها استفاده می کند با این ویژگی مثلا دیگر لازم نیست منتظر آپلود کامل داده ها باشیم تا بتوانیم ان را پردازش کنیم این ويژگی خیلی برای پردازش صوت و تصویر مفید است .
    حل پرسش های پایگاه داده : پایگاه داده های NoSql مثل Mongodb و couchDB از جاوا اسکریپت قدرت می گیرند بنابراین نیازی نیست که توسعه دهندگان خودشون رو درگیر نحو های پیچیده کنند چیزی که بسیار مهمه اینه که از قالب json برای ذخیره داده ها استفاده می کند و این چیزی است که برنامه های تحت وب را قادر به پردازش برخط می کند .
  • NPM داینامیک :NodeJS متن یازه و یک مخزن از ابزار و ریپوزیتوری ها را دارد که دارای بیشتر از ۶۰۰۰۰ ماژول است و می تواند خیلی به مدیریت بهتر وابستگی ها کمک کند.
  • کنترل پروکسی سرور:  یک شرکت که فاقد زیرساخت پروکسی است و نیاز به پردازش سمت سرور دارد  نیاز به یک شخص سومی دارد که اطلاعات از آن عبور کند تا بتواند داده ها و عکس ها را ذخیره کند سرویس های مختلف پروکسی در زمان های مختلف داده های مختلفی را از منابع گوناگون جمع آوری می کند . NodeJS  آمده که این که مشکلات را حل کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *