نسخه 10 node js

همانطور که احتمالا در وب سایت node js میبینید. در حالا حاضر نسخه ۱۰ نود به صورت رسمی نسخه stable و lts این فریم ورک است.نود پس از چند نسخه بالاتر از ۸ با استیبل کردن نسخه ۱۰ ، امکانات جدید از جمله سرعت و امنیت بهتر را برای توسعه دهنده گان و کاربران فراهم کرده است.در ادامه به برخی از امکانات اضافه شده در این نسخه از node js نگاهی می اندازیم.

n-api

توسعه دهنده های node توسط این قابلیت می توانند ماژول های نیتیو خود را برای سیستم عامل مورد نظر توسعه دهند و از آن ها در node استفاده کنند.

TTD

ttd یا Time-Travel Debugging یک قابلیت کاربردی در هنگام دیباگ کردن نرم افزار است که به شما این امکان را می دهد که در زمان به عقب بازگشته تا وضعیت های مختلف یک متغیر را بررسی کنید تا بیشتر با مشکل پیش آمده یا روند کار اپلیکیشن آشنا شوید.

Inspector Protocol

در نسخه جدید نود پشتیبانی از Inspector Protocol کروم به سیستم اضافه شده است. توسط این قابلیت می توانید هر ابزاری را به دیباگر کروم اضافه کنید تا از امکانات دیباگ منحصر به فرد آن سیستم استفاده کنید.

OpenSSL

نسخه ۱۰ نود حالا از OpenSSL نسخه ۱.۱.۰ پشتیبانی میکند. این یعنی امکان استفاده از الگوریتم های رمزنگاری پیشرفته تر از جمله chacha20.

FS promise

توسط این قابلیت جدید شما می توانید برای خواندن/نوشتن سیستم یک پرامیس تعریف کنید و مانند بقیه پرامیس ها از آن استفاده کنید.

امکانات جدید زبان جاوا اسکریپت

برخی از امکانات جدید جاوا اسکریپت در زیر بیان شده است.

  • امکان برگرداندن سورس کامل یک تابع (به همراه کامنت ها) توسط دستور ()Function.prototype.toString
  • وقتی از try-catch استفاده می کنید. کچ کردن دیگر نیازمند به آرگومان اجباری نیست.
  • و …

 

دیگر امکانات

  • پرامیس ها و توابع آسینک سرعت بیشتری دارند.
  • تابع reduce سرعت بیشتری دارد.
  • مدیریت کردن بهتر خطا ها
  • و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *