angular JS یا React JS کدوم رو انتخاب کنیم ؟

ReactJS و AngularJS دو تا از فریمورک های جاوا اسکریپت هستند که بیشتر از بقیه در حال جدال با یکدیگر هستند . طراحان به طور منظم بین این فریمورک ها سويیج می کنند تا تنظیمات سازگاری داشته باشند . هم AngularJS و هم ReactJS فریمورک هایی هستند که از پکیج های جاوااسکریپت استفاده می کنند که سفارشی سازی سازی و بهبود را برنامه های کاربردی تطبیق پذیر و وب کم می‌کند.با همه ویژگی های برجسته و تنظیمات منحصر به خود که البته همشون عالی نیست  در حال حاضر تعداد وب سایتهایی از AngularJS قدرت میگیرند 1,471,509 و تعداد سایتهایی که از ReactJS قدرت میگیرند 305,267 است .

AngularJS vs ReactJS

AngularJS توسط گوگل تولید شده و نظارت می شود و باعث شده به سرعت در حال توسعه چارچوب جاوا اسکریپت باشد .ReactJS متعلق به Facebook است و همچنان در حال توسعه است و به همین دلیل است که توسعه قابل توجهی در ReactJS Developments می بینیم.هم AngularJS و هم ReactJS در دو سر یک الاکلنگ هستند که برای پیشرفت و توسعه اپلیکیشن های وب و موبایل رو به بالا حرکت می کنند .با توسعه کتابخانه ها و شبکه های پویا هر دو تا فریمورک روز به روز فرم های جدیدتری را ارايه میدهند . با توجه به اطلاعاتی که از Stackoverflow و Github گرفتیم میتونیم پیش بینی کنیم که توسعه دهندگان React در حال پیشرفت و بیشتر شدن هستند . توسعه دهندگان به سمت کار با ری اکت جلو می روند به دلایلی که ویژگی های کمی از آن در این مقاله ذکر نشده است .

جایگاه AngularJS

AngularJS یک فریمورک اصلی که فریمورک MVVM جاوا اسکریپت است که برنامه های کاربردی وب از آن استفاده می کنند .از اکتبر سال 2010 وب سایت های مشهوری مثل Google , WEATHER.COMو forbs از قدرت آن بهره می گیرند .

مزیتAngularJS

google از قدرت angular بهره میبرد و UI جدید ADWARD در گوگل فعال است . AngularJS بخاطر قدرت زیاد کامپایلرش میتواند دستورات پیچیده را در مدت ۳ ثانیه اسمبل کند و انتخاب مناسبی برای برنامه های هوشمند است .RXJS نسخه ارتقا یافته آن است و همچنین انتشار HTTP Client باعث شده که تطبیق پذیری در کل سیستم افزایش پیدا کند . توسط یک گروه از مهندسین فعال ساخته شده  و داکیومنت خوبی دارد که تمام جزيیات برای ساخت فرم در آن موجود می باشد . با خاصیت تایید اطلاعات دو طرفه در angular اشتباهات کم می شود . محدود کردن اطلاعات دو طرفه مدل را قادر به استفاده از network dom می کند به این معنی که با استفاده از کنترل کننده  به طور قابل توجهی بر اجرای برنامه تاثیر می گذارد. حاضیت MVVM به مهندسان این اجازه را می دهد که کدهای خود را به صورت فانکشنال بنویسند. واکنش به کامپوننت ها تحت تاثیر مستقیم ماژول هاست و بهترین زمان استفاده از آن زمانی است که برنامه پیچیدگی کم و متوسطی داشته باشد .

بدی AngularJS

ساختار زبانی AngularJS در مقایسه با سایر چارچوب جاوا اسکریپت غیر قابل پیش بینی است . علی رغم اینکه ساختار زبانی چند منظوره دارد ولی رو به پایین حرکت می کند درصورتی که Angular5 به نسبت ساده تر شده است . و اگر شما یک فرم سازگار طراحی کرده باشید و بخواهید از ان برای کار جدیدتان  بهره بگیرید کار ساده ای نیست . سایت هایی مثل YouTube, Upwork, Google, Telegram, Freelancer از قدرت Agular 5  استفاده می کنند .

جایگاه ReactJS

ReactJS یک چارچوب جاوااسکریپت است. نسخه ی اصلی ReactJS در سال 2013 توسط فیس بوک ساخته شده است. نسخه ی اولیه كتابخانه ی جاوا اسكریپت یك منبع باز و پشتیبانی شده توسط شبكه فعال  مهندسان بوده ، توسط برخی از قدرتمندترین برنامه های وب در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای ReactJS

تعداد توسعه دهندگان ReactJS در گیت هاب از ۷۰۰۰۰ تا پیشی گرفته است . هدف اصلیش این بوده که ساختار زیانی مشابه زیان انگبیسی داشته باشد . مشابه HTML ری اکت این توانایی رو به طراحان میده که بتونند به راحتی برای توسعه از آن استفاده کنند .به طور شگفت انگیزی responsive است که با توجه به تقاضای رو به رشد وب پویا به خوبی می تواند پاسخگوی أن باشد می تواند یا استفاده از virtual DOM یک ارتباط عالی بین اینترنت و نرم افزارهای وب برقرار کند . به عتوان یک چارچوب سازگار و همه کاره این اجازه را می دهد که اطلاعات معتبر کاهش پیدا کند . یعنی اینکه اطلاعات توسط پروسه های جوان تر پردازش می شوند و تحت تاثیر والد قرار نمی گیرند .و ایرادات و اشکالاتی که وجود دارد را می توان با بروز رسانی هایی که براش میاد برطرف کرد .

بدی ReactJS

فوق العاده ساده ست و دلیل آن در اسناد رسمی فیسبوک ذکر شده . یک دیدی وجود دارد و آن اینست که یک شبکه تقویت کننده دارد که در صورت بروز مشکل در عرض جند دقیقه شناسایی شده و بروز رسانی براش میاد که اغلب باعث تمسخر طراحان می شود . و ترکیبی از رابط کاربری و چارچوب MVC است . اپ هایی مثل  Facebook, Netflix, Whatsapp, Dropbox, Yahoo از ری اکت برای توسعه خود استفاده کردند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *